O klubie

Klub Sportowy Sparta powstał w 2010r. Do końca 2012 r działał pod skrzydłami Fundacji Obudź Nadzieję.  Początkowo treningi prowadzone były przez Jana Ptacha (Jasiu) oraz Tomasza Plutowskiego na boisku SP56. W momencie gdy liczba chłopców powiększyła się dwukrotnie zajęcia z grupami prowadzili: Rober Sierpiński (były piłkarz Lechii Gdańsk) Paweł luk (były piłkarz Lechii Gdańsk). KS Sparta brał  udział w wielu turniejach i rozgrywkach często wracając z pucharami i medalami za miejsca na podium.

W styczniu 2013r KS Sparta odłączyła się od Fundacji Obudź Nadzieję tworząc już samodzielnie Gdańską Akademię Piłkarską SPARTA Sp. z o.o.

Akademia szkoli zawodników należących do GAP,  prowadzi działalność handlową mającą na celu zapewnienie stałego wpływu korzyści finansowych dla akademii (poprzez sprzedaż gadżetów dla innych klubów , umowy sponsorskie). SPÓŁKA GAP SPARTA Sp. z o.o. jest spółką NON PROFIT! Na chwilę obecną w GAP Sparta trenuje ok 50 chłopców w czterech rocznikach. Akademia może pochwalić się również amatorską drużyną seniorów, w której skład wchodzą trenerzy i rodzice dzieci trenujących w klubie. Drużyna ta bierze udział w amatorskich rozgrywkach ligowych Red Box.

O sile GAP decydują nie tylko ambitni i waleczni zawodnicy ale także rodzice zaangażowani w sprawy klubowe czuwający nad sportowym rozwojem swoich synów

Zajęcia prowadzone są na boiskach i halach przy szkołach: CKU2, SP12, SP19.

Trenerami grup są:

Paweł Pęczak (2002/3)

Jakub Żukowski (2004/5)

Łukasz Tomkiewicz (2006/8)

Piotr Mucha – trener bramkarzy

Założycielem i Prezesem Gdańskiej Akademii Piłkarskiej Sparta Sp. z o.o. jest Rafał Płocki (GAP Sparta J).

Designed for Free Scratch Card Games in Collaboration with Cheltenham Gold Cup